Masáže klasické

Masáž celé páteře se doporučuje při dlouhotrvajících bolestech tohoto aparátu. Spolehlivě odstraňuje nepříjemné pocity, jako je bodání, loupání a zároveň zvyšuje pohyblivost  a pružnost celé páteře. 

Masáž celé páteře

Masáž začíná příjemným předehřátím nebo elektroléčbou páteře a svalů okolo ní. Poté následuje samotná masáž, která uvolní a prokrví svaly a tkáně a odstraní případné bolesti zad.

Obecným účinkem masáže je dráždění receptorů, podpora metabolismu, trofiky a oběhu v tkáních masírované oblasti. Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu, je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly.

Klasická masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu.  Pro lepší prožitek a zvýšení účinku masáže používáme Aromatické masážní oleje obsahující čisté přírodní oleje ze sóji a mandlí s vybranými vonnými éterickými oleji od firmy AROMATERAPIE Karel Hadek. Po této masáži se budete cítit uvolnění, odpočinutí, zrychlí se rekonvalescence po fyzické námaze a odstraní se bloky kolem páteře.

Můžete si vybrat z těchto Aromatických masážních olejů:

Levandule:

Účinky: Uvolnění, uklidnění a příjemné pocity. Zmírňuje bolesti, uvolňuje křeče, vhodný po zátěži. Tento olej je velmi vhodný při nervovém podrឬdění, vnitřním neklidu depresích, nespavosti, migrénách a při přecitlivělosti na počasí.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: mandlový, sójový. Éterické oleje: levandule, heřmánek, hřebíček, Litsea-Cubeba.

Skořice:

Účinky: Díky obsahu „teplých“ olejů prokrvuje a prohřívá tkáň. Uvolňuje křeče a svalové napětí, zlepšuje kloubní pohyblivost, a tím zmírnňuje bolest. Skořicový olej posiluje a regeneruje pokožku a svalstvo. Vhodný před sportovními výkony a namáhavou prací.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: mandlový, sójový. Éterické oleje: skořice, rozmarýn, borovicové jehličí, hřebíček.

Eukalyptus:

Účinky: Má antibakteriální, uklidňující, hojivé a povzbuzující účinky. Je vhodný při nachlazení, napomáhá zacelení ran a působí chladivě.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: mandlový, sójový. Éterické oleje: eukalyptus, hřebíček, citron, tea tree.

Hawai:

Účinky: Harmonizuje, napomáhá při vyčerpání, únavě a úzkosti, má afrodiziakální účinky. Výborně se osvědčuje při procedurách spojených s aromaterapií, především při relaxačních a uvolňujících masážích.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: mandlový, sójový. Éterické oleje: ylang-ylang, růžové dřevo, Litsea-Cubeba, citron.

Před masáží

 • Doporučuje se alespoň 1-2 hodiny před masáží nejíst
 • Zdržet se konzumace alkoholu či jiných omamných látek
 • Těsně před masáží doporučujeme sprchu teplou vodou – tělo se prokrví a uvolní

Po masáži

 • Dodržovat pitný režim – napomáhá tělu k vyplavení toxinů
 • Je vhodné zdržet se konzumace alkoholu
 • Nevystavovat tělo velké tělesné námaze, aby se uvolněné svaly nedostaly zpět do křeče
 • Zdržovat se v teple
 • Ihned po masáži se vyhnout sprše – masážní oleje se vstřebají hlouběji do těla, což zvyšuje jejich léčebné účinky
 • Nejvhodnější po masáži je pokračovat v relaxaci

Kdy nejít na masáž

 • V případě akutních zánětů (běžná onemocnění, horečné stavy, trávící problémy, pooperační stavy)
 • Nádorová onemocnění
 • Kožní nemoci (bércové vředy, lupénka, ekzémy, plísně, alergie na masážní prostředky)